Merhaba ben Merve,

1989 yılında İzmir’de doğdum. Eğitim hayatımın çoğunu teknik ve görsel eğitimler alarak geçirdim. Son olarak İzmir Yaşar Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı bölümünü bitirerek lisans eğitimini tamamladım. Ardından Reklam, grafik tasarım, sosyal medya alanlarında çalışma hayatımı sürdürdüm.

Eğitim hayatımın bir çok kısmında farklı tarzlarda fotoğraf çekimlerim oldu. Ama doğum fotoğrafçılığı keşife açık bambaşka bir alandı, ve

“ ben bu tecrübeyi yaşamalıyım”

diyerek kendimi geliştirmek adına gerekli görsel, teknik ve sterilizasyon eğitimlerine katıldım.

2017 yılından bu yana doğum ve yenidoğan fotoğrafçılığına yönelik, İstanbul ve Avrupa’da ki sektörün önde gelen kişilerinden eğitimler aldım. Bir çok digital kaynaktan bilgiler edindim. Çok kısa bir süre sonrasında ilk ve gerçek doğum çekimimi gerçekleştirdiğimde, inanılmaz bir mutluluk, yaşadığım o şahane heyecanla “ iyi ki yapmışım” dediğim her biri kendi içinde özel anlar biriktirmeme fırsat olan yeni serüvenler yaşıyorum. Bugüne kadar 100’lerce bebeğin ilk anlarını fotoğrafladım. Amacım, bir çok aile için en değerli varlıklarının doğal, sade ve şık çekimlerle geri gelmeyecek günlerin, hatırlarını unutulmaz kılmak ve aynı heyecanla gelişip ilerleyebilmek.